Умови доступності закладу для навчання осіб з особливими освітніми потребами

У Ліцеї №1 створені сприятливі умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами, в процесі якого дітям надаються рівні можливості та комфортне навчальне середовище. Створена інфраструктура для забезпечення доступності та підтримки:

  • Душова кімната – для забезпечення особистої гігієни дітей.
  • Пандуси – для забезпечення безперешкодного доступу до приміщень для дітей з особливими потребами.
  • Спеціально обладнана вбиральня – для забезпечення додаткової зручності дітей з індивідуальними потребами.
  • Ресурсна кімната для відпочинку, підтримки та відновлення учнів з особливими освітніми потребами, де психолог, логопед і реабілітолог проводять додаткові психолого-педагогічні та корекційно-розвивальні послуги: корекція розвитку, розвиток мовлення, лікувальна фізкультура.

Складена у Ліцеї №1 індивідуальна програма розвитку, для кожного учня з особливими освітніми потребами, дозволяє нам надати якісну освіту, незалежно від їхньої фізичної або психологічної специфіки.

Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч.

При оздоблені навчальних приміщень враховано такі вимоги:

  • стіни світлих тонів;
  • меблі, парти – кольору натурального дерева;
  • стелі, віконні рами – білі.

Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень. З вересня по травень у приміщеннях рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення.

У закладі дотримується повітряно–тепловий режим. Приміщення  обладнані системами центрального опалення та вентиляції, що забезпечують сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне).

Навчальні меблі класних кімнат відповідають віковим та морфофункціональним особливостям дітей, враховується специфіка освітнього процесу.

Шкільна та пришкільна території підтримуються в належному стані.

Територія, будівлі, приміщення належно художньо-естетично оформлені.