Життєві зміни через спалах коронавірусу. Попіклуйся про себе!

  1. Визнай, що тривожитися – абсолютно нормально

Можливо, закриття школи та тривожні заголовки новин викликають у вас тривогу, але інші люди почуваються так само. Насправді, відчувати тривогу в такій ситуації – це абсолютно природньо. Психологи давно визнали, що тривога – це нормальна та здорова функція, яка попереджає нас про загрозу та допомагає нам вживати заходів для захисту себе.

Відчуття тривоги допомагає вам приймати рішення, які потрібні зараз – залишатися вдома, не зустрічатися з іншими людьми, мити руки, не торкатися обличчя. Хоча тривога щодо COVID-19 цілком зрозуміла, переконайся, що ти отримуєте інформацію з надійних джерел (наприклад, з веб-сайтів ЮНІСЕФ  та Всесвітньої організації охорони здоров’я ).

  1. Подумай про те, що тебе може відволікти

Коли ми постійно перебуваємо в стресі або в складних умовах, дуже корисно розділити проблему на дві складові:  речі, з якими я можу щось зробити, та ті, з якими я нічого не можу зробити. Зараз дуже багато речей входять до другої категорії, і це нормально, але одна річ, яка може допомогти – це займатися тим, що може нас відволікти. Робіть домашні завдання, переглядайте улюблені фільми, читайте цікаві книжки. Це дозволить відчути полегшення та збалансувати свій емоційний стан.

  1. Знайди нові способи підтримувати зв’язок з друзями

Якщо ви хочете проводити час с друзями, коли ви тримаєте дистанцію з іншими людьми, чудовим засобом зробити це є соціальні медіа. Будьте креативними, знаходьте нові способи зв’язатися один з одним в Інтернеті. Але пам’ятай, необмежений доступ до гаджетів та соціальних медіа може посилити твою тривогу. У всьому має бути гармонія та баланс.

     4. Зосередьтеся на собі

Ти хотів навчитися робити щось нове, почати читати нову книгу чи повчитися грати на музичному інструменті? Зараз саме час зробити це. Зосередження уваги на собі та пошук способів провести час, який у тебе з’явився – це продуктивний спосіб попіклуватися про свій психічний стан.

  1. Проживай свої емоції

Неможливість зустрічатися з друзями, займатися своїм хобі чи ходити на спортивні заходи неймовірно розчаровує. Який найкращий спосіб впоратися з цим розчаруванням? Дозволь собі відчути цю емоцію. “Якщо виникає відчуття болю, єдиний вихід – це просто прожити це. Дозвольте собі відчувати сум. Якщо ви це зможете, ви почнете почуватися краще набагато швидше”.

Різні люди по-різному проживають свої емоції. Деякі починають займатися творчістю, інші хочуть поговорити зі своїми друзями, спільно пережити смуток, щоб це дозволило їм відчути зв’язок між собою в ту мить, коли вони не можуть бути разом особисто. Важливо, щоб ти знайшов свій спосіб відреагування емоцій.

  1. Будь добрими до себе та інших

Будь уважним до інших, можливо хтось зараз дуже потребує саме твоєї підтримки. Будь першим, просто запитай “Як справи?”

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь