Як говорити зі своїми дітьми про коронавірусне захворювання (COVID-19)

Нині, коли ви так багато чуєте про коронавірусне захворювання 2019 року (COVID-19), легко відчути інформаційне перенасичення. Якщо і ваші діти відчувають тривогу, це також зрозуміло. Дітям може бути важко усвідомити те, що вони бачать в Інтернеті або по телевізору (або чують від інших людей), тому вони можуть бути особливо вразливими до відчуття тривоги, стресу і смутку. Але відкрите обговорення з вашими дітьми та підтримка з вашого боку може допомогти їм зрозуміти ситуацію.

  1. Ставте відкриті запитання та слухайте

Почніть із того, що запропонуйте дитині поговорити про цю проблему. Дізнайтеся, що саме діти вже знають, дозвольте дитині говорити без обмежень. Допомогти почати розмову можуть малювання, розповіді та інші види діяльності.

Найголовніше – не мінімізуйте і не уникайте їхніх побоювань. Визнавайте почуття дітей та запевняйте їх, що за ці речі природньо відчувати страх. Покажіть, що ви слухаєте їх, приділяючи їм всю свою увагу, і дайте їм усвідомити, що вони можуть поговорити з вами коли захочуть.

  1. Будьте щирі: поясніть правду словами, зрозумілими для дітей

Діти мають право на відверту інформацію про те, що відбувається у світі, але дорослі також несуть відповідальність за те, щоб застерегти їх від стресу. Використовуйте мову відповідну віку, спостерігайте за реакцією дітей та будьте чутливі до рівня їхньої тривоги. Якщо ви не можете відповісти на питання, не намагайтесь вигадати правильну відповідь. Використовуйте це як можливість разом вивчити інформацію. Поясніть, що деяка інформація в Інтернеті не є точною і краще довіряти експертам ( наприклад, веб-сайтам міжнародних організацій).

  1. Покажіть дітям, як захистити себе та своїх друзів

Один з найкращих способів уберегти дітей від коронавірусу та інших захворювань – це просто заохочувати їх регулярно мити руки. Ви також можете показати дітям, як прикривати обличчя під час кашлю чи чихання згином  ліктя, пояснити, що краще не перебувати  надто близько до людей, у яких є ці симптоми, і попросити їх говорити вам, якщо вони починають відчувати, що у них лихоманка, кашель або ускладнене дихання.

  1. Запевніть, що все буде добре

Коли ми бачимо безліч хвилюючих сюжетів на телебаченні чи в Інтернеті, може здаватися, що криза  нас оточила. Діти можуть не розрізняти зображення на екрані та особисту реальність навколо себе. Вони можуть вірити, що їм загрожує небезпека. Ви можете допомогти своїм дітям впоратись зі стресом, створивши для них можливість пограти і відпочити, коли є така нагода. Дотримуйтесь регулярних процедур і розкладу, наскільки це можливо, це дасть дитині відчуття стабільності і захищеності. Нагадайте дітям, що вони, ймовірно, не підхоплять інфекцію і що багато дорослих наполегливо працюють над тим, щоб зберегти вашу сім’ю.

  1. Шукайте помічників

Дітям важливо знати, що люди допомагають один одному добрими вчинками. Поділіться, зокрема, історіями медичних працівників, вчених, просто людей, які працюють над тим, щоб зупинити спалах коронавірусу. Якщо діти знають, що багато людей вживають дій на їх захист, це може їх заспокоїти.

  1. Дбайте про себе

Ви можете краще допомогти своїм дітям, якщо і самі будете піклуватися про себе. Діти бачать, як ви реагуєте не новини. Тому для них важливо розуміти, що ви спокійні та не панікуєте. Але, якщо ви відчуваєте занепокоєння або засмучені, знайдіть час для себе і зверніться до інших родичів, друзів, психолога. Приділіть час заняттям, які допоможуть вам розслабитися та відновити сили.

  1. Обережно закінчуйте розмови

Важливо знати, що ми не залишаємо дітей у біді. Коли ваша розмова завершується, спробуйте оцінити рівень тривожності дітей: спостерігайте за їхньою мовою тіла, за диханням, за тоном голосу. Нагадайте своїм дітям, що  ви піклуєтесь про них і що вони можуть у будь-який час поговорити з вами на будь-які інші теми.

 

За матеріалами сайту ЮНІСЕФ

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь