ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА ВІД «А» ДО «Я»

Найважливішим завданням школи є підготовка дитини з особливими освітніми потребами до реального життя у соціумі (розвитку  соціальних навичок, спілкування з іншими людьми).

Згідно з концепцією  НУШ  у закладі загальної середньої освіти має бути створена ресурсна кімната,  яка облаштована в особливий спосіб для навчання і розвитку. Там відбувається психологічна та фізична адаптація учнів  з особливими освітніми потребами.

Впровадження та організація ресурсного кабінету повинна мати в основі 4 фактори:
– запит від сімей, де виховуються діти з особливими освітніми потребами;
– готовність школи створювати спеціальні освітні умови для дітей з особливими освітніми потребами;
– наявність фахівців – команди ресурсного класу;
– наявність приміщення для реалізації запиту.
Супроводжують цю роботу   педагог з корекційно-розвиткових занять, реабілітолог, логопед тощо.

Завдяки державній субвенції ми змогли реалізувати дану освітню потребу. Спеціальну кімнату візуально поділили на дві зони: навчальну та рефлексійну. У першій- атмосферу едукаційного процесу створюють робочий стіл та стелажі з книгами. Рефлексійна, у свою чергу, виділяється м’яким кутком та килимком, де діти можуть гратися та відпочити.

Переконані, що ресурсна кімната піде на користь дітям та якісно покращить їхній освітній процес .